March 14, 2022

Marsz Polonii w proteście przeciwko wojnie w Ukrainie

Aneta Radziejowska
Fotorelacja
Flaga Ukainy
W trakcie marszu zbierano fundusze dla uchodźców ukraińskich przebywających w Polsce. Flaga polska i ukraińska przyciągały uwagę.


W niedzielę Polonia spotkała się na marszu dla Ukrainy. Zorganizowali go we współpracy z Fundacją Kościuszkowską: Patryk Tomaszewski, doktorant historii sztuki i wykładowca w City University of New York i modelka Natalia Wowczko. Prezes Fundacji, Marek Skulimowski, bywa na granicy Polski z Ukrainą, widział, co tam się dzieje i aktywnie stara się zebrać jak najwięcej funduszy na pomoc dla uchodźców przybywających do Polski. Aktualnie zebrano ponad 250 tysięcy dolarów. Na kolejnych postojach rozdawano  ulotki, kto chciał, mógł dokonać wpłat na miejscu, Protest witany był przez przechodniów bardzo serdecznie; reagowali podniesieniem zaciśniętych pięści, okrzykami przeciwko wojnie i stwierdzeniami: “Polacy, robicie tam u siebie wspaniałą robotę!"

aRa

Pies transparent
Pies z hasłem skandowanym wielokrotnie- w trzech językach- podczas marszu Polonia4Ukraine.

Uczestnicy maszu
Uczestnicy marszu Polonia$Ukraine.

Grający na trąbce
Grający w Madison Sq Park zazwyczaj jazzowe kawałki powitał maszerujących dumką "Hej, Sokoły" w swojej własnej aranżacji;)

Opaska Ukrainy
Uczestnik marszu Polonia4Ukraine z opaską niebeisko-żółtą.

Marsz polonia4ukraine
Uczestnicy marszu Polonia4Ukraine.

Dwie dziewczyny
Uczestniczki marszu Polonia4Ukraine idą przez ulice Manhattanu.