November 9, 2020

Tysiące książek!

Elżbieta Kieszczyńska
Różne

W upalny dzień, kiedy wszyscy chronili się przed słońcem, na bocznej uliczce miasta Kalispell, MT znaleźliśmy księgarnię. Starszy pan z twarzą zakrytą przeźroczystą przyłbicą wyglądał jak postać wyjęta z celtyckich legend. Książki ułożone w rzędach, piętrzące się w stosach, zalegających każdą wolną przestrzeń wyglądały mimo wszystko na uporządkowane. Te przeznaczone dla dzieci stały na regałach w głębi długiego pokoju, romanse – z przewagą książek Danielle Steel – ustawiono po prawej stronie od drzwi. Słowniki, podręczniki do nauki języków obcych zgromadzono daleko od wejścia.

Patrząc na te tysiące książek w jednym miejscu poczułam sympatię do tego starszego człowieka za ladą, dla jego pracy, którą bardzo dobrze rozumiałam. Pomyślałam, że warto mieć książkę z jego podpisem… Kupiłam więc za jedyne pięć dolarów zbiór świetnych przepisów dla osób chcących uniknąć jedzenia glutenu i poprosiłam księgarza o podpis, co  pan Jim Handcock zrobił bez najmniejszych oporów.

Od tego dnia zbieram podpisy księgarzy!

Na zdjęciu: Książka z przepisami kucharskimi dla tych, którzy wybierają dietę bez glutenu, zbóż i nabiału podpisana przez Jima Handckocka, właściciela księgarni Blacktail Mountain Books w Kalispell, Montana.

EK Polish Bookstore.