September 16, 2022

Tysiące w hotelach

Aneta Radziejowska
Wydarzenia
port nyc
Port do którego kiedyś przybywały statki z przyszłymi obywatelami. NYC. Downtown


Już ponad 11 tysięcy uchodźców z krajów Południowej Ameryki zostało przysłanych przez gubernatora Teksasu autobusami do Nowego Jorku w ramach politycznej rozgrywki.
Dla turystów, których również coraz więcej, jest to wiadomość o tyle ważna, że z powodu braku miejsca w schroniskach, czekający na azyl są lokowani w hotelach. Podobno zdarza się, że hotele odwołują w związku z tym wszystkie, lub niektóre rezerwacje. Dotyczy to zwłaszcza hoteli poza Manhattanem. W trakcie planowania podróży warto sprawdzić dokładnie, czy rezerwacja jest ważna.

Sprawa druga; migranci mają tu czekać na rozpatrzenie ich spraw o azyl, nie mają żadnych dokumentów ani zezwoleń na pracę, przywiezieni zostali w warunkach bardzo złych, jechali ponad 30 godzin bez przystanków, dosłownie bez niczego, a często są to rodziny z małymi dziećmi. Nowojorczycy zbierają dla nich rzeczy na różnego typu akcjach. Jeśli ktoś wyjeżdża i ma zbędne rzeczy, także jedzenie- turystom zdarza się to nagminnie- może się dołączyć. 

a.Ra

Poniżej adresy na Manhattanie, gdzie można to zrobić:
- St. John the Divine Cathedral – Community Cares’ Clothing Closet w każdy wtorek i środę od 10 a.m. – 12:30 p.m. Adres: 1047 Amsterdam Ave. przy 111th Street. Telefon: (212) 316-7540. 
- Ephesus 7th Day Adventist Church, 101 W. 123rd St. przy Lenox Avenue, we wtorki od 11 a.m. – 1 p.m. Telefon: (212) 662-5536.
- The Bowery Mission przy 227 Bowery, między Prince Street i Rivington Street, działa umawiając się indywidualnie pod numerem: (212) 226-6214.