August 17, 2021

Żeby zatrzymać 4

Aneta Radziejowska
Fotorelacja

Różnego typu napisy, rysunki, plakaty i inne ulotne drobiazgi po prostu znikną, zanim turyści wrócą do Nowego Jorku.

Linki do wcześniejszych postów z serii:

- Żeby zatrzymać 1

- Żeby zatrzymać 2

- Żeby zatrzymać 3

C.Sliwa

A ten pan w czerwonym berecie to C.Sliwa osobiście. Jego wyborcy przy okazji wiecu poparcia w pobliżu siedziby nowojorskich burmistrzów, demonstrowali wstręt do szczepionek, masek i obecnego burmistrza. “Comrade Wilhelm” to zlośliwość pod adresem de Blasio, który po samobójstwie ojca zaczął używać panieńskiego nazwiska matki, natomiast formalnie nazywa się Warren Wilhelm Jr. Pani stojąca po prawej stronie, to czwarta żona Śliwy, Nancy Regula. Jest obrończynią praw zwierząt i sama również startuje w wyborach- chce zostać prokuratorem generalnym miasta. Państwo Śliwa mieszkają na Upper West Side z 16 kotami.

The Guardian Angels

To taki rodzaj reklamy wyborczej. Nigdy wcześniej na manhattańskich ulicach ogłoszenia tej organizacji się nie pojawiały. Założyciel Guardian Angels, C.Sliwa- mama z Włoch, tata Polak- stratuje w wyborach na stanowisko burmistrza NYC z ramienia partii Republikańskiej.

NYPD

Walki uliczne pomiędzy zwolennikami wspierania NYPD i BLM.

BLM

Drzewa można obecnie obściskiwać  w nowojorskich parkach legalnie.

Park

Drzewa można obecnie obściskiwać  w nowojorskich parkach legalnie.

Biblioteka na 5 Avenue.

To już czerwiec, tęcze wszędzie. Tu akurat przed Biblioteką na 5 Avenue.

Vote here

Całkiem przyjemny punkt wyborczy. W tym roku nowojorczycy mogli w prawyborach ustawić sobie własny ranking kandydatów. Co z tego wyniknie, na razie nie wie nikt.

Wlepka na Upper West Side.

Artysta A.Diaz postanowił wspomóc akcję szczepień na własną rękę. Wlepka na Upper West Side.

Javits Center

Punkt szczepień w Javits Center. Czynny całą dobę. W marcu w ciągu 24 godzin zaszczepiono tam 13 tysięcy ludzi. W ostatni dzień marca 2021 przekroczyli 250. tysięcy. Najlepiej działający punkt szczepień w całych Stanach. Od połowy kwietnia chętnych do szczepień było coraz mniej. W sierpniu ma wszystko wrócić do normy i Javits gdzie w czasie pandemii zorganizowano szpital polowy, ma znów gościć Auto- Show.

Avenue Church NYC

Kościół w trakcie powstawania. Jak piszą na swojej stronie:

“Avenue Church NYC to nowe duchowe sanktuarium w sercu dzielnicy Yorkville. Zajmujemy się duchowymi i edukacyjnymi potrzebami zróżnicowanej wspólnoty pragnącej jedności i siły.”

Women for women

Trochę kolorów.

Odkażacz do rąk

Nieodłączny składnik życia w mieście. Odkażacz do rąk.

5 Avenue.

5 Avenue.

Lush

Lush na UES.

BLM.

Na wielu budynkach, w oknach, na balkonach ciągle widać napisy wspierające BLM.

Proud Boys

Proud Boys- skrajnie prawicowa, neonazistowska organizacja przyjmująca wyłącznie chłopców, która powstała w 2016 roku. Uzbrojeni  od stóp do głów szowiniści, antysemici, anty LGBTQ itd.  Brali udział w ataku na Kapitol. W NYC, jak widać, niespecjalnie popularni.